Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.09.2018, 16:27

Armáda by nemala prepúšťať vojakov, ktorí spolupracovali so Slovenskými brancami, myslí si Krajniak

Podľa poslanca Sme Rodina by sa skôr armáda mala ľudí z podobných organizácii snažiť získať.

Armáda by nemala prepúšťať vojakov, ktorí spolupracovali so Slovenskými brancami, myslí si Krajniak
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Nie je správne prepustiť z armády profesionálnych vojakov podieľajúcich sa na aktivitách Slovenských brancov a podobných zoskupení. Myslí si to poslanec Národnej rady SR Milan Krajniak (Sme rodina). Podľa neho by skôr armáda mohla ľudí z týchto zoskupení motivovať, aby sa stali vojakmi v zálohe.

V HNtelevízii si pozrite aj archívny rozhovor s Milanom Krajniakom o situácii na ministerstve obrany:

"Trestá vojakov z povolania, ktorí neporušili žiaden predpis a vo svojom voľnom čase sa snažili pomôcť dobrovoľníkom, aby získali vojenské zručnosti," myslí si Krajniak o rozhodnutí ministra obrany Petra Gajdoša (SNS). Ten začiatkom augusta vyhlásil, že armáda prepustí vojakov, ktorí sa podieľajú na činnosti Slovenských brancov a podobných organizácií.

"Nie každý, kto ide do týchto skupín, má prvoplánovo nejakú agendu alebo politické názory. Baví ho to a nemá inú možnosť," podporil poslanca generál v zálohe Pavel Macko, ktorý z armády odišiel po výbere nového náčelníka generálneho štábu.

Macko navrhuje, aby sa dobrovoľný vojenský výcvik nerealizoval formou 11-týždňového kurzu, ale počas krátkeho sústredenia. "Víkendoví" vojaci by potom mohli cvičiť vo svojich regiónoch.

Pripomína, že armáde chýbajú zálohy a súčasný systém dobrovoľnej vojenskej služby pritiahne len málo záujemcov. Odmieta však návrat povinnej vojenskej služby.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.