> > >

Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.09.2018, 00:00

Radovan Bránik: V najbližších dňoch začnem zverejňovať trestnú činnosť, ktorá siaha až do najvyššej politiky

Pozrite si rozhovor s publicistom Radovanom Bránikom v HNtelevízii.

Známy publicista Radovan Bránik vyvolal pred pár dňami rozruch tým, že zverejnil nahrávku, na ktorej mal bývalý policajt Vladimír Krnáč a detviansky podnikateľ Martin Cibulka dohadovať vraždu ďalšieho podnikateľa Pavla Ďurkoveho.

Bránik v rozhovore v HNtelevízii opísal okolnosti, ktoré zazneli na nahrávke (celú nahrávku si pozrite vo videu nižšie).

Vo veci bezprostredne po tom ako sa objavil blog, začala konať inšpekcia ministerstva vnútra, ktorá si podľa neho koná svoju povinnosť veľmi dobre. 

Bránik v rozhovore hovoril aj pomeroch v NAKA. Práve policajti z Národnej kriminálnej agentúry mali túto vraždy pripraviť.

"Bol by som rád, aby nezvnikol dojem, že NAKA je nejaká zločinecká organizácia, ktorú treba zrušiť. Ja mám veľmi dobré skúsenosti s kriminalistami.
Ide o to, že v niektorých expozitúrach NAKA sa nachádzajú čierne ovce. Prevažná väčšina kriminalistov sú však slušní ľudia," hovorí.

Bránik povedal aj plány do blízkej budúcnosti. V najbližších dňoch začne pravidelne zverejňovať blogy o trestnej činnosti, ktorá siaha až do najvyššej politiky.

"Skutočný problém je prepojenie takýchto suterénnych skupín cez niekoľko krokov až s ľudmi z najvyššej politiky a justície. Máme aj záznamy, ktoré dajú veľké podozrenie, že sa niektorí členovia zložiek štátu podielali na realizácii a prípravách trestnej činnosti násilného charakteru," skonštatoval.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.