Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.09.2018, 00:00

Dankove rekreačné poukazy zaťažia firmy aj desaťtisícmi​

Poslanci posunuli návrh novely zákona do druhého čítania. Benefit má podporiť cestovný ruch.

Dankove rekreačné poukazy zaťažia firmy aj desaťtisícmi​
Zdroj: TASR

Zamestnanec si od svojho zamestnávateľa vypýta 500-eurový poukaz na dovolenku. 275 eur povinne zaplatí firma, 225 eur zamestnanec. Takto si predstavuje systém rekreačných poukazov vláda SNS Andreja Danka.

Andrej Danko reagoval na kritiku na rekreačné poukazy:Nespokojné firmy
Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení viackrát deklarovala, že podporu cestovného ruchu zavedením poukazov uvíta len v prípade, že pôjde o dobrovoľné rozhodnutie zamestnávateľa. Poslanci parlamentu však včera posunuli do ďalšieho parlamentného čítania návrh, ktorý podnikateľom nariaďuje, aby dávali svojim zamestnancom rekreačné poukazy povinne. „Ide o ďalší krok proti podnikateľom, kde pôvodnú dobre mienenú myšlienku zabíja povinnosť,“ znie stanovisko asociácie zamestnávateľov.

Poukazy majú byť povinné pre väčšie firmy s najmenej 50 zamestnancami. A dostane ich každý zamestnanec, ktorý je vo firme zamestnaný minimálne rok. Zmena sa má pritom týkať nielen súkromných firiem, ale aj štátnych zamestnancov, teda úradníkov, policajtov, colníkov, učiteľov aj lekárov.
Kým firmám sa do rozdávania poukazov nechce, hotelieri národniarsky návrh vítajú. „Je to nástroj na podporu cestovného ruchu. Je to niečo, čo žiadame dlhodobo. Čakáme na to minimálne desať ro

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.