Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.09.2018, 00:00

Dankove rekreačné poukazy zaťažia firmy aj desaťtisícmi​

Poslanci posunuli návrh novely zákona do druhého čítania. Benefit má podporiť cestovný ruch.

Dankove rekreačné poukazy zaťažia firmy aj desaťtisícmi​
Zdroj: TASR

Zamestnanec si od svojho zamestnávateľa vypýta 500-eurový poukaz na dovolenku. 275 eur povinne zaplatí firma, 225 eur zamestnanec. Takto si predstavuje systém rekreačných poukazov vláda SNS Andreja Danka.

Andrej Danko reagoval na kritiku na rekreačné poukazy:Nespokojné firmy
Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení viackrát deklarovala, že podporu cestovného ruchu zavedením poukazov uvíta len v prípade, že pôjde o dobrovoľné rozhodnutie zamestnávateľa. Poslanci parlamentu však včera posunuli do ďalšieho parlamentného čítania návrh, ktorý podnikateľom nariaďuje, aby dávali svojim zamestnancom rekreačné poukazy povinne. „Ide o ďalší krok proti podnikateľom, kde pôvodnú dobre mienenú myšlienku zabíja povinnosť,“ znie stanovisko asociácie zamestnávateľov.

Poukazy majú byť povinné pre väčšie firmy s najmenej 50 zamestnancami. A dostane ich každý zamestnanec, ktorý je vo firme zamestnaný minimálne rok. Zmena sa má prit

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.