Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.09.2018, 00:00

Odvážne ciele v zdravotníctve. Účet bude takmer dve miliardy

Investičný plán rozvojovej agendy má ambiciózne ciele v oblasti zdravia Slovákov. Podľa rezortu zdravotníctva prvé výsledky uvidíme už o tri roky.

Odvážne ciele v zdravotníctve. Účet bude takmer dve miliardy
Zdroj: TASR

Pri rovnakom ochorení či operácii sa vyliečiť rýchlejšie a stráviť v nemocnici menej času? Ak sa podarí splniť ciele Agendy 2030 podľa plánu, naše zdravotníctvo bude efektívnejšie. Zlepšiť zdravotnú starostlivosť majú priniesť miliardové investície do obnovy nemocníc, ale i do vedy a výskumu. Reformy sa však podľa analytikov nezaobídu bez súkromných investorov.


Ambiciózne ciele
Dlhší vek zdravého života, o polovicu nižšia odvrátiteľná úmrtnosť, menej nemocničných lôžok aj kratší priemerný čas nevyhnutnej hospitalizácie. To všetko má priniesť rozvojový plán, ktorý včera schválila vláda. Bude však vyžadovať zásadné reformy v zdravotníctve. Práve na zvýšenie efektivity je nastavená väčšina stanovených cieľov. Za rovnaké peniaze tak kvalitnejšie vyliečime viac pacientov. Aj samotné ministerstvo zdravotníctva pripustilo, že aktuálnym problémom je, že sa pacient často nemá kam posunúť z akútneho lôžka, či už na doliečovacie alebo do domácej starostlivosti. „Preto je celý projekt stratifikácie nastavený tak, aby sa nastavili všetky potreb

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.