Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.09.2018, 13:27 Aktualizované dňa 12.09.2018 o 14:38

Fico požiadal o predĺženie ochrany. Máme závažné dôvody, mohlo by dôjsť k ohrozeniu života, tvrdí Saková

Bývalý premiér Robert Fico bude mať podľa Sakovej zatiaľ ochranku na neobmedzený čas.

Premiér Robert Fico
Zdroj: TASR/M. Baumann

Žiadosť bývalého premiéra Roberta Fica (Smer-SD) o predĺženie ochrany ministerstvo vnútra schváli. Po stredajšom rokovaní vlády to povedala šéfka rezortu Denisa Saková (Smer-SD).

"Máme závažné dôvody, ktoré nám poukazujú na to, že by mohlo dôjsť k ohrozeniu jeho zdravia a života," vyhlásila.

Podľa jej slov ich nemôže bližšie špecifikovať, pretože podliehajú stupňu utajenia.

Fico bude mať podľa Sakovej zatiaľ ochranku na neobmedzený čas. "Na mesačnej báze to budeme prehodnocovať a pokiaľ dôvody pominú, chránená osoba stráca nárok na ochranu," priblížila ministerka.

Dodala, že bývalý premiér nepožiadal o poskytnutie motorových vozidiel. "V žiadosti deklaroval, že už využíva len motorové vozidlá, ktoré patria strane Smer-SD," povedala Saková.

Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák podľa súčasnej šéfky rezortu o predĺženie ochrany nepožiadal. Na poobedňajšom brífingu predĺženie ochranky potvrdil aj samotný Fico. A potvrdil tiež to, že existujú bezpečnostné dôvody na predĺženie ochrany. "Ja som určité bezpečnostné dôvody pomenoval. Akceptovali to aj polícia a ministerstvo vnútra," povedal Fico.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.