Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.09.2018, 00:00

Gálove nové priestory pre ministerstvo opäť čelia kritike

Je rozhodnuté, Gábor Gál sťahuje ministerstvo spravodlivosti do areálu zváračov.

Gálove nové priestory pre ministerstvo opäť čelia kritike
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Šéf rezortu spravodlivosti Gábor Gál dal prednosť 70-ročnej budove pred modernými kanceláriami finančníkov z Penty a J&T. Zamestnanci rezortu sa tak najneskôr do konca budúceho roka presťahujú do Výskumného ústavu zváračského pamätajúceho si ešte 50. roky minulého storočia. Paradoxne, napriek Gálovej snahe o transparentnosť a aktualizovaniu verejnej súťaže vnímajú odborníci priebeh tendra aj naďalej ako problematický.

Opäť otázna súťaž
„Robí mi to trochu vrásky, lebo tie najvýhodnejšie ponuky sú od dvoch spoločností, ktoré nemajú vo verejnosti takú veľkú dôveru,“ zneli Gálove slová spred pár mesiacov, ktorými opísal výsledky pôvodnej súťaže. S najlepšími ponukami totiž prišli finanční giganti z Penty a J&T, ktorí sú často spájaní s vládnymi špičkami a politikmi. Po silnom mediálnom tlaku a otvorenej kritickej verejnej diskusii Gál ukončil

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.