Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.09.2018, 11:00 Aktualizované dňa 11.09.2018 o 13:05

Je rozhodnuté. Spoločným kandidátom opozície bude Ján Mrva, podporí ho aj Hlina

V komunálnych voľbách v boji o primátora Bratislavy Jána Mrvu podporí nielen opozícia, ale aj šéf KDH Alojz Hlina.

Víťazom historicky prvých primárnych volieb sa stal kandidát opozície na primátora Bratislavy Jána Mrvu. V prieskume, ktorý urobila agentúra Focus, zdolal kandidátku KDH Caroline Líškovú.

Znamená to tak, že v komunálnych voľbách Mrvu podporí nielen opozícia, ale aj šéf KDH Alojz Hlina.

Vybrali si ma do ťažkého boja, do krízovej situácie, aká v Bratislave je. Dôverne poznám problémy, s ktorými naše hlavné mesto súperí. Sú to veľké problémy, ale dajú sa ľahko vyriešiť.
súvisiace s transparentnosťou hospodárenia na magistráte alebo v mestských organizáciách," povedal súčasný starosta Vajnôr Mrva.

Šéf OĽaNO Igor Matovič vyhlásil, že Mrva je veľmi vážny kandidát na bratislavského primátora.

"A to si uvedomujú aj jeho súperi. Chcú mu dať nálepku, preto aj počarbali jeho bilbordy. Pretože finančníkom prekáža hrozba, že by sa mohol stať primátorom," povedal na brífingu Matovič. Podľa dohody porazená kandidátka Caroline Líšková bude pracovať v Mrvovom tíme.

"Pán Mrva je víťaz. Dohodli sme sa, že víťaz bude lídrom v komunálnych voľbách za opozíciu. Želám mu veľa odolnosti a veľa šťastia, aby vyhral v primátorských voľbách," povedal Líšková.

Predseda KDH Alojz Hlina však deklaroval, že ich bude rešpektovať, rovnako tak dohodu s OĽaNO. "Dopadlo to, ako to dopadlo. Rozdiel bol zrejmý natoľko, že rešpektujeme a ideme podľa dohody," skonštatoval. Koncom augusta priznal, že táto dohoda nie je zadarmo. "Očakáva sa, že ten kto vyhrá primátora, toho druhého bude nominovať za viceprimátora," podotkol.

Líšková sa tak vzdáva kandidatúry na primátorku Bratislavy, o hlasy voličov sa bude uchádzať len ako kandidátka na bratislavskú mestskú poslankyňu. Zároveň so svojimi spolupracovníkmi vstúpi do Mrvovho tímu.

"Pán Mrva bol pre mňa silným protikandidátom, ale aj tak som s odvahou vstúpila do tohto súboja," povedala Líšková. Súčasný starosta bratislavských Vajnôr tvrdí, že toto jeho víťazstvo je zaväzujúce, lebo si ho vybrali do ťažkého boja a krízovej situácie, v ktorej Bratislava podľa neho je. "Ja som starosta Vajnôr 12 rokov, som mestským poslancom a dôverne poznám problémy, s ktorými naše hlavné mesto súperí," uviedol Mrva.

O kreslo primátora Bratislavy chce v novembrových voľbách zabojovať okrem Mrvu aj súčasný primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal, ktorý kandiduje ako nezávislý. Nezávislými kandidátmi sú aj bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, autor a organizátor Korunovačných slávností v Bratislave Miroslav Vetrík a súčasná viceprimátorka hlavného mesta Iveta Plšeková.

Kandidovať na bratislavského primátora bude aj architekt a hudobník Matúš Vallo, ktorý má podporu mimoparlamentných strán Spolu – občianska demokracia a Progresívne Slovensko, advokát Jaroslav Brada, kandidát iniciatívy .TERAZ v spolupráci so Stranou moderného Slovenska, či predseda mimoparlamentnej strany NAJ Viktor Béreš.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.