Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.09.2018, 00:00

Nemocnice dostanú tisícky nových lôžok

Štátu sa projekt masívnych obnov v zdravotníctve zatiaľ darí plniť. Vďaka úsporám ešte lepšie, ako sa pôvodne plánovalo.

Nemocnice dostanú tisícky nových lôžok
Zdroj: TASR

Slovák strávi hospitalizáciou v nemocnici viac času ako pacienti na Západe – priemerne osem a pol dňa. V mnohých našich nemocniciach bude pobyt na lôžku čoskoro aspoň príjemnejší. Premiér Peter Pellegrini totiž spolu s ministerkou zdravotníctva Andreou Kalavskou v pondelok slávnostne odovzdali 70 nových postelí Univerzitnej nemocnici v Bratislave na Antolskej ulici v Petržalke. Modernejšie lôžka sú popri nákupoch medicínskej techniky a rekonštrukcií budov súčasťou veľkých obnov nemocníc po mnohých rokoch. Do štátnych nemocníc má smerovať celkovo 8 100 nových postelí.


Investuje sa vo veľkom
Kalavská zdôraznila, že je pre rezort dôležité, aby pacienti mali dôstojné podmienky na liečenie a aby sa zdravotníkom dobre pracovalo. „Verejným obstarávaním sa následne podarilo usporiť milióny eur, vďaka ktorým oproti pôvodne plánovaným 7 200 lôžkam príde do

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.