Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.09.2018, 00:00

Boj o pacienta vrcholí: poisťovňu menia tisícky ľudí

O tom, koľko klientov budú mať od januára jednotlivé poisťovne, sa rozhodne do konca septembra. Trend je taký, že štátna poisťovňa v posledných rokoch stráca poistencov, pričom súkromné naberajú.

Boj o pacienta vrcholí: poisťovňu menia tisícky ľudí
Zdroj: TASR

Ak chcete byť od januára klientom inej zdravotnej poisťovne ako doteraz, mali by ste sa poponáhľať. Žiadosť o zmenu musíte totiž podať do konca septembra. Uvedomujú si to aj samotné poisťovne, ktoré tak ako každý rok rozbehli naplno svoje kampane a snažia sa čo najviac ľudí prilákať do svojich radov. Preplácajú pacientom rôzne preventívne vyšetrenia či očkovania, ponúkajú nové moderné online služby, mobilné aplikácie či dokonca zľavové kupóny. Motiváciou pre poisťovne je taktiež pretrvávajúce obdobie rastu ekonomiky, čo znamená, že na poistnom vyberú viac. Len v roku 2017 sa tak medziročne zvýšili celkové zdroje z poistenia o takmer tristo miliónov eur.


Presné čísla držia v tajnosti
Ak teda plánujete zmeniť poisťovňu, môžete tak urobiť len raz ročne, a to s platnosťou od januára nasledujúceho roka. Každoročne menia svoju zdravotnú poisťovňu desaťtisíce Slovákov. Podľa informácií, ktoré zverejňuje Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou pravidelne na jeseň, vlani požiadalo o zmenu zdravotnej poisťovne približ

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.