Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.09.2018, 14:28

Homofób a konšpirátor. Prelepili bilbordy opozičného kandidáta na primátora Bratislavy Mrvu

Mrva tvrdí, že sa ide o systematický útok zdiskreditovať a pošpiniť jeho meno pred novembrovými komunálnymi voľbami.

Homofób a konšpirátor. Prelepili bilbordy opozičného kandidáta na primátora Bratislavy Mrvu
Zdroj: HN/Lucia Kišová

Neznámy páchateľ prelepil v noci zo štvrtka (6.9.) na piatok v Bratislave desiatky bilbordov kandidáta na primátora hlavného mesta a súčasného starostu mestskej časti Vajnory Jána Mrvu heslami homofób a konšpirátor.

"Cieľom je pšpiniť moje meno"

Mrva tvrdí, že sa ide o systematický útok zdiskreditovať a pošpiniť jeho meno pred novembrovými komunálnymi voľbami. V júli sa totiž tiež objavili transparenty s nápisom "homoši preč z Bratislavy – Ján Mrva, prvý katolícky primátor."

Mrva podáva v piatok trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. "Chcem vyzvať ľudí, aby sa nedali znechutiť týmito mediálnymi hrami. Pravda je na našej strane a tieto útoky ma utvrdzujú v tom, že sme na dobrej ceste za lepšou Bratislavou bez finančných skupín," skonštatoval.

V júli pred konaním sa bratislavského pochodu Dúhový Pride 2018 podporujúceho práva LGBTI osôb sa na viacerých miestach Bratislavy objavili homofóbne transparenty. Napísané bolo na nich "homoši preč z Bratislavy – Ján Mrva, prvý katolícky primátor".

Podali trestné oznámenie

Tento prípad rieši polícia, keďže Inštitút ľudských práv (IĽP) sa pre tieto pútače rozhodol podať trestné oznámenie.

Medzi Mrvom, ktorému vyjadrili vo voľbách podporu opozičné OĽaNO, SaS, Sme rodina, a kandidátkou na primátorku za mimoparlamentné KDH Caroline Líškovou prebieha aktuálne súperenie.

Opozícia sa totiž rozhodla, že postaví v Bratislave v novembrových komunálnych voľbách len jedného kandidáta na primátora. Rozhodnúť by sa malo medzi oboma kandidátmi do pondelka 10. septembra v primárnych voľbách.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.