Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.09.2018, 08:10 Aktualizované dňa 07.09.2018 o 09:32

Spravil som trápne divadlo? Nech sa páči, zoberiem to na seba, vyhlásil Érsek

Minister dopravy vyzval bratislavského župana Juraja Drobu, aby sa zapojil do projektu na podporu dopravy.

Spravil som trápne divadlo? Nech sa páči, zoberiem to na seba, vyhlásil Érsek
Zdroj: TASR

Minister dopravy Árpád Érsek dnes prezentoval projekt s názvom #ideminak. V rámci neho odviezol minister dopravy matku s dvomi deťmi do práce a školy do Bratislavy.

Érsek v rámci kampane vyzval ľudí, aby medzi sebou zdieľali dopravu a chodili spoločne do práce. Cieľom tejto kampane má byť menej áut na cestách.

Érsek reagoval aj na otázku, či to podľa neho vyrieši problém s dopravou v Bratislave.

"Ak bude hovoriť niekto, že je to len trápne divadlo, tak nech sa páči. Zoberiem to na seba," povedal minister. Zároveň vyzval bratislavského župana Juraja Drobu, aby sa do tohto projektu zapojil.

"Takto sa dá zviesť, keď sa dvaja alebo traja susedia dohodnú a pôjdu jedným autom. Myslím si, že ubudne áut na cestách," opísal Érsek.

Pani Katarína Baďová sa do kampane zapojila tým, že zdieľala svoje auto s kamarátkami a fotografiu zverejnila na sociálnej sieti s označením ministerstva dopravy a kampane #ideminak. Rezort ju následne vyžreboval a v piatok tak cestovala do hlavného mesta s ministrom.

"Išli sme z Dunajskej Lužnej asi 40 - 45 minút," priblížila. Zápcha na ceste nebola podľa jej slov extrémna, ale bola. Keď je situácia zlá, táto trasa môže podľa nej trvať aj hodinu a pol.

Minister Érsek v piatok zároveň vyzval predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Juraja Drobu, aby sa aj on zapojil do tejto kampane. Poslancom opozičnej SaS, ktorí jeho kroky v tomto smere kritizovali, odkázal, nech vo svojich autách tiež odvezú niekoho ráno do práce. Podľa liberálov by mal Érsek konať v prvom rade ako minister, nie ako taxikár.

Ak by sa do tejto akcie zapojila polovica vodičov, ktorí denne jazdia po bratislavskom Prístavnom moste, a namiesto jedného pasažiera by v aute sedeli traja, počet áut na tomto najvyťaženejšom cestnom úseku by sa podľa ministerstva dopravy zo súčasných 80.058 áut denne znížil o viac ako 26.000. Tým by sa podľa rezortu významným spôsobom obmedzili dopravné zápchy v hlavnom meste.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.