Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2018, 00:00

Žiaci na základných školách majú priemerné výsledky

Žiaci na základných školách majú priemerné výsledky
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Slovenských žiakov testuje Národný ústav certifikovaných meraní každoročne. Z výsledkov piatakov a deviatakov vieme, že majú väčšinou priemerné výsledky. Úspešnosť krajov sa však líši. HN vám prinášajú najzaujímavejšie porovnanie vo výsledkoch medzi piatakmi a deviatakmi na základných školách.

Banskobystrický kraj
Najväčšie rozdiely medzi banskobystrickými žiakmi nameral Národný ústav v matematike. Kým piataci tento rok dosiahli 60,2-percentnú úspešnosť, ich o štyri roky starší spolužiaci dosiahli len 51,7 percenta. Naopak, v slovenskom jazyku a literatúre boli výsledky skoro totožné. Priemerná úspešnosť piataka bola na úrovni 61,3 percenta, deviataci dosiahli 61,1 percenta. Riaditeľka Národného ústavu certifikovaných meraní Romana Kanovská označila výsledky piatakov za pomerne uspokojivé.

[

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.