Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.09.2018, 18:18

Česi riešia rovnakú kauzu ako my okolo Zuzulovej. Slávny otec Ledeckej žiada radikálne kroky

Brífing organizovala spoločnosť Sport Invest, ktorá českú lyžiarku zastupuje a Ledecký si nebral servítku pred ústa.

Česi riešia rovnakú kauzu ako my okolo Zuzulovej. Slávny otec Ledeckej žiada radikálne kroky
Zdroj: Michal Růžička, MAFRA / Ester Ledecká

Otec dvojnásobnej olympijskej víťazky Ester Ledecká, známy hudobník Janek Ledecký, vyzval šéfa Zväzu lyžiarov ČR na odstúpenie.

Na stredajšom brífingu tak reagoval na hrozby zo strany zväzu, že Ledecká nedostane možnosť štartovať v českých farbách a zastavia jej prísun financií, pretože v stanovenom termíne nepodpísala reprezentačnú zmluvu.

Brífing organizovala spoločnosť Sport Invest, ktorá českú lyžiarku zastupuje a Ledecký si nebral servítku pred ústa. V emóciách vyhlásil, že by mal prezident zväzu Lukáš Sobotka rezignovať a nevylúčil ani zmenu reprezentačných farieb svojej dcéry.

Počas kariéry vložil do svojej dcéry podľa jeho slov približne dvanásť miliónov českých korún, od Zväzu lyžiarov na začiatku kariéry peniaze nedostával.

"Nikdy som ani nebol prepojený so sférou verejných prostriedkov, nedostával som granty, za vlastné peniaze sme si postavili divadlo," povedal Ledecký podľa idnes.cz.

S verejnými prostriedkami sa prvýkrát stretol, keď malá Ester začala v šiestich rokoch pretekať. "A od tej doby vedieme so zväzom nepretržitú vojnu. Vždy to bolo preto, že zväz podľahol pocitu, že pretekári a preteky existujú len vďaka zväzu. Ale tak to nie je," dodal.

Ledecký potom vyzval prezidenta zväzu k rezignácii. "Keď je frajer, rezignuje sám za seba. Ak ale frajer nie je, čo si myslím, že nie je, tak sa bude držať zubami nechtami, pokiaľ to pôjde, prisatý na tok štátnych peňazí," povedal Ledecký a na záver dodal, že jeho dcéra bude pretekať, aj keby to nemalo byť v českých farbách.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.