Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.09.2018, 13:37

Čistý deň definitívne prišiel o akreditáciu, takmer dva roky od prevalenia kauzy

Kvôli afére sa opozičné strany vlani neúspešne pokúšali odvolať v parlamente ministra práce.

Čistý deň definitívne prišiel o akreditáciu, takmer dva roky od prevalenia kauzy
Zdroj: TASR/Marko Erd

Takmer dva roky od prevalenia aféry ohľadom sexuálneho zneužívania maloletých dievčat v súkromnom výchovnom zariadení V Galante prišla táto inštitúcia definitívne o povolenie na činnosť. Informovala o tom televízia Markíza. V prípade bol už odsúdený psychológ zariadenia, obvineniu zo sexuálneho deliktu čelí aj pomocný kuchár.

​Kauzu prostredníctvom blogu odštartovala v septembri 2016 poslankyňa opozičnej SaS Natália Blahová, ktorá opísala zneužívanie dievčaťa v spomínanom zariadení Čistý deň.

Prípad sa následne dostal do pozornosti médií a verejnosti. Vyšlo tiež najavo, že počas terapeutického pobytu klientov zariadenia psychológ sexuálne zneužil tri dievčatá, za to mu tento rok v lete súd prvej inštancie uložil podmienku.

Kvôli afére sa opozičné strany vlani neúspešne pokúšali odvolať v parlamente ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera.

Opozícia svoj návrh zdôvodnila tým, že minister napriek odporúčaniu príslušnej komisie pôvodne odmietol odobrať výchovnému zariadenia akreditáciu. Ministerstvo názor zmenilo až neskôr, správne konanie sa kvôli námietkam účastníkov však predĺžilo.

"Minister práce, sociálnych vecí a rodiny zamietol rozklady účastníkov konania a potvrdil rozhodnutie ministerstva. Rozhodnutie ministra nadobudlo právoplatnosť 31. augusta," uviedla hovorkyňa ministerstva Veronika Husárová k odobratiu akreditácie centru Čistý deň.

Strata akreditácie znamená, že výchovné zariadenie nemôže prijímať klientov. Podľa Markízy tam v súčasnosti už žiadne deti nebývajú.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.