Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.09.2018, 00:00

Podchod podľa Nesrovnala zatopili rekordné zrážky. Odborníci nič také nezaznamenali

Primátor hlavného mesta je presvedčený, že za vytopenou Bratislavou treba hľadať najmä zákony fyziky. Ako prevenciu chystá „operačný tím“.

Budeme vyhodnocovať riziká vyplývajúce z predpovede počasia. Takto chce proti ďalším zaplaveným cestám a podchodom bojovať primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

„Máme na to zriadený operačný tím, ktorý pozostáva zo zástupcov Dopravného podniku Bratislava, Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, hasičov a ďalších,“ reagoval šéf magistrátu na otázku HN, aké preventívne opatrenia po víkendových búrkach prijal.

„Keď zaznamenáme riziko, budeme preventívne posielať na kritické miesta techniku a čerpadlá,“ dodal Nesrovnal.

​Víkendové búrky v Bratislave mali podľa neho trojdňové následky aj preto, lebo boli rekordné. Podľa meteorológov dážď žiadne historické hranice neprekonával.

Nesrovnal o hysterickej reakcii

Križovatky na Račianskom a Trnavskom mýte zamestnávali dopravákov tri dni. „Dôvodom je, že prívalová voda prenikla aj do kábeláže a znefunkčnila semafory,“ vysvetľuje primátor. Svetelná signalizácia začala fungovať na Račianskom mýte včera zhruba o druhej hodine popoludní, na Trnavskom o pár hodín neskôr.

Nesrovnal je napriek niekoľkodňovej odstávke presvedčený, že mesto situáciu zvládlo. Oveľa horšie vraj dopadla Viedeň, kde dažďová voda dočasne odstavila letisko. „Výstraha tretieho stupňa a 113 milimetrov zrážok, veď to je rekord. Ale všetci sú hysterickí, že v Bratislave natieklo pár centimetrov vody do podchodu,“ okomentoval Nesrovnal reakcie na zatopený podchod za štyri milióny, ktorý otvoril len minulý pondelok.

V sobotu voda na niektorých miest

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.