Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.09.2018, 18:23

Príbeh, ktorý zaujal Slovensko. S bežkyňou Annamáriou sa stretol aj prezident

Annamária Horváthová dostane bežeckú výstroj a bude pracovať s trénerom.

Pozornosť a prejavy sympatií verejnosti vyvolal výkon žiačky Annamárie Horváthovej pôvodom z chudobnej rodiny, ktorá vyhrala bežecký závod, hoci na rozdiel od svojich súperiek mala na nohách iba balerínky.

Spoluorganizátor akcie našiel sponzora a dievča dnes dostalo nové bežecké topánky a ponožky. S nádejnou bežkyňou sa stretol aj prezident Andrej Kiska.

Dostane trénera

Spomínaný závod, ktorého sa vo východoslovenskom meste Moldava nad Bodvou na tratiach rôznej dĺžky zúčastnilo približne 450 detí a dospelých, sa konal už v júni.

Pozornosť verejnosti upútalo dievča až v týchto dňoch. Stalo sa tak po tom, čo miestne centrum voľného času ako spoluorganizátor akcie zverejnilo na sociálnej sieti fotografiu z vyhlásenia výsledkov.

Na najvyššom stupni víťazov stála práve žiačka v balerínkach bez ponožiek, zatiaľ čo jej súperky na druhom a treťom mieste mali športovú obuv a atletický úbor.

Centrum voľného času ohlásilo, že pre žiačku základnej školy s vyučovacím jazykom maďarským vytvorí podmienky, aby sa mohlo v bežeckých výkonoch zlepšovať pod dohľadom trénera.

Pozornosť prezidenta

Dievčinu dnes navštívil prezident Kiska, ktorý sa na východnom Slovenskom zúčastnil začatia nového školského roka. "Každé dieťa musí dostať šancu. Nepochybujem, že medzi deťmi máme ešte veľa neobjavených talentov," uviedol Kiska.

Príbeh rómskho dievčaťa, ktorá má šesť súrodencov a ktoré v škole dostáva jednotky a dvojky, vyvolal v médiách diskusiu aj o tom, že deti z chudobných pomerov nemajú veľkú šancu na rozvoj svojho talentu. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.