Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.09.2018, 15:51

Západné Slovensko zasiahnú búrky s krúpami, varujú meteorológovia

V okolí Bratislavy sa búrky začali krátko po 15. hodine, po 16. h majú zasiahnuť okolie Trnavy, o hodinu neskôr aj Skalicu, Nové mesto nad Váhom a Levice.

Západné Slovensko zasiahnú búrky s krúpami, varujú meteorológovia
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Západné Slovensko môžu v sobotu podvečer zasiahnuť búrky s krúpami sprevádzané výdatnými zrážkami.

Na svojej stránke na to upozorňuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý v tejto súvislosti vydal výstrahu prvého stupňa pre viaceré okresy.

Zdroj: SHMÚ

V okolí Bratislavy sa búrky začali krátko po 15. hodine, po 16. h majú zasiahnuť okolie Trnavy, o hodinu neskôr aj Skalicu, Nové mesto nad Váhom a Levice. Vo všetkých okresoch platí výstraha až do nedeľného (2.9.) rána.

Meteorológovia na svojom facebookovom profile upozorňujú, že na niektorých miestach môže spadnúť až 130 mm zrážok.

Na väčšine územia však spadne približne 20 - 50 milimetrov zrážok. Dážď bude sprevádzať nárazový vietor s rýchlosťou 60 - 70 kilometrov za hodinu.

SHMÚ tiež upozorňuje, že búrky môže sprevádzať výrazný prechodný vzostup hladín na malých tokoch. Objaviť sa môžu aj iné javy, napríklad stekanie vody zo svahov alebo zatápanie pivníc, podchodov či podjazdov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.