Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.08.2018, 00:00

Slovenskí učitelia vzdelávajú veľmi konzervatívne

Riaditeľ neziskovej organizácie Edulab Ján Machaj v rozhovore pre HN tvrdí, že pedagógovia študentov zaťažujú zbytočne veľkým množstvom informácií.

Slovenskí učitelia vzdelávajú veľmi konzervatívne
Zdroj: Peter Mayer

O slovenskom školstve sa hovorí, že nie je dobré. Napriek tomu naše školy dokážu vychovať vzdelaných a úspešných ľudí. Takže čo je na našom školstve dobré?
Pre neustálu debatu o zlepšovaní slovenského školstva sa môže zdať, že tá situácia je úplne katastrofálna. Z vlastnej skúsenosti vieme, že na našich školách sa normálne učí, prebieha tam bežné vyučovanie. Na mnohých školách sú žiaci šťastní. To však neznamená, že nemáme čo zlepšovať. Naše školstvo je tradične veľmi dobré v tom, že dokáže odovzdať kvalitné penzum vedomostí žiakom. Vie im povedať, čo majú vedieť, ale svet sa od momentu, keď toto bola dominantná rola školstva, posunul niekde úplne inde. Vieme naučiť, ale už nie tak dobre vysvetliť,

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.