Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.08.2018, 18:30

VIDEO: Výstavbu križovatky Triblavina obnovili. Pozrite sa, ako to vyzerá

Križovatka mala byť dokončená v roku 2019, pre omeškania by však mala byť hotová o rok neskôr.

Práce na výstavbe križovatky Triblavina na diaľnici D1 sa na začiatku augusta po troch rokoch konečne obnovili. 

Križovatka mala byť dokončená v roku 2019, pre omeškania by však mala byť hotová o rok neskôr. Pre vodičov to znamená dva roky dopravných obmedzení a jazdu v zúžených jazdných pruhoch. 

Diaľničiari tak žiadajú motoristov o zvýšenú opatrnosť v tomto úseku. Rezort dopravy a aj BSK zároveň apelujú na vodičov, aby počas prác vo väčšej miere využívali verejnú dopravu smerom do a z hlavného mesta.

Minister Érsek pripomenul, že rezort dopravy posilnil vlakovú dopravu zo Senca a Pezinka do Bratislavy. Predseda BSK Juraj Droba zároveň avizoval, že kraj od 19. augusta posilnil ponuku prímestských autobusov, ktoré budú nadväzovať na vlaky zo smerov Malacky, Senec, Pezinok či Kvetoslavov.

Droba vyzval ľudí, aby počas prác uprednostnili hromadnú dopravu pred individuálnou, pretože sa očakávajú hromadné dopravné zápchy.

"Ľudia sa budú môcť spoľahnúť na nové spoje. Budú vedieť kedy pôjdu autobusy a vlaky. Od júna sme posilnili vlakové spojenia o 19 spojov," dodal Droba.

Výstavba križovatky Triblavina sa oficiálne začala v apríli 2015 a dokončená mala byť pôvodne v apríli 2017. Hlavné práce na projekte však stáli pre námietky. Najviac protestovalo OZ Triblavina, podľa ktorého nebola križovatka budovaná v záujme s potrebami občanov. Obnovenie výstavby sa preto neustále posúvalo, naposledy v máji. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.