Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.08.2018, 00:00

Fico je v úzkych, nemá nového prezidenta. Pôjde hlavne o to, aby si Smer neurobil hanbu, tvrdí politológ

Pozrite si rozhovor s politológom Branislavom Dolným v HNtelevízii.

Ani samotný Smer nepočíta s tým, že by mohol vyhrať ich kandidát v prezidentských voľbách. Tvrdí to politológ Branislav Dolný v rozhovore v HNtelevízii.

"Ide o to, aby si nespravil hanbu. Aby ten kandidát nemal výrazne menej hlasov ako sú preferencie samotnej strany Smer. To by moholo pôsobiť veľmi demotivujúco," hovorí Dolný.

Smer stále nemá jasného kandidáta. "Ukazuje sa, že tí možní kandidáti, ako napríklad Miroslav Lajčák, nemajú veľkú ochotu ísť do prezidentských volieb," dodáva Dolný.

Situácia je podľa neho taká, že keď to Lajčák nezoberie, Smer stratí šanuc uhrať čo i len dôstojný výsledok. Politológ neočakáva, že by Smer prišiel s nejakým novým menom. "Na to je už teraz neskoro."

Dolný v rozhovore hovoril aj o preferenciách Smeru v prieskumoch, ako ich mohla ovplyvniť kauza únos. Vyjadroval sa aj k novému prejektu Andreja Kisku a tomu, ako by mohol zamiešať karty na politickej scéne.

VIac sa dozviete vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.