Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.08.2018, 00:00

Ukázali na najväčšie „predátory“ na univerzitách

Desiatky článkov akademikov, ktoré môžu mať nulovú hodnotu a za ktoré môžu dostať zaplatené. Aj toto je realita slovenských univerzít.

Ukázali na najväčšie „predátory“ na univerzitách
Zdroj: Pavol Funtál

Seriózny výskum či zaplatené publikovanie vedeckých článkov? Doktorand z Univerzity Mateja Bela Samuel Hudec ukázal, akým spôsobom publikuje veľa slovenských akademikov. Niektoré fakulty na Slovensku s tým majú problém, ich pracovníci totiž najčastejšie publikovali v predátorských časopisoch.


Hanebná vizitka
Za uverejnenie vedeckého článku 200 či 300 eur, možno aj viac. Takto fungujú takzvané predátorské časopisy. Text pritom nejde cez žiadne prísne recenzné procesy od editorov a anonymných posudzovateľov, ako je to v prípade serióznych vedeckých časopisov. Slovenskí akademici sú p

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.