Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.08.2018, 00:00

Danko volá po novom rezorte pre turizmus

Po rekreačných poukazoch chce Andrej Danko zriadiť aj samostatné ministerstvo cestovného ruchu.

Danko volá po novom rezorte pre turizmus
Zdroj: TASR

Predseda parlamentu a koaličnej SNS Andrej Danko má okrem zavedenia rekreačných preukazov pre zamestnancov aj ďalší cieľ v oblasti cestovného ruchu a jeho rozvoja. Je ním vznik samostatného ministerstva. Existuje však obava, že pôjde len o presúvanie stoličiek z jedného úradu do druhého. Myslí si, že cestovný ruch má na Slovensku taký potenciál, že môže byť hnacím motorom celej ekonomiky. Dokonca to podmienil aj podpisom na koaličnej zmluve. „Ak budem podpisovať budúcu koaličnú zmluvu, budem určite žiadať ministerstvo cestovného ruchu a športu,“ vyhlásil.


Nasledovať úspech zahraničia
Agenda cestovného ruchu dnes patrí do kompetencií ministerstva dopravy. Od začiatku minulého roka do svojich štruktúr začlenilo štátnu Slovenskú agentúru pre cestovný ruch, ktorá bola príspevkovou organizáciou špecializovanou na propagáciu turizmu našej krajiny. Danko po stretnutí s hoteliermi a so zamestnávateľmi začiatkom týždňa uviedol, že jej zrušenie je škoda. A práve na jej troskách by chcel vystavať nový rezort. V súvislosti s tým poukázal Danko práve na zahraničné krajiny, pre ktoré je toto odvetv

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.