Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.08.2018, 00:00

Lubyová urobila bodku za kauzou akadémie

Po troch mesiacoch ministerstvo školstva a Slovenská akadémia vied dospeli k riešeniu v kauze transformácie. Tú musia stihnúť do začiatku septembra.

Ministerka školstva Martina Lubyová
Zdroj: TASR/J. Kotian

Slovenská akadémia vied musela ustúpiť ministerstvu školstva. Tak sa končí kauza transformácie vedeckých ústavov na verejno-výskumné inštitúcie. Vedci nakoniec museli prijať podmienky ministerky školstva Martiny Lubyovej.


Zápis v septembri
Malo to byť dôležité rokovanie, ktoré vyrieši patovú situáciu vedcov. Ešte minulý týždeň premiér Peter Pellegrini požiadal podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu Richarda Rašiho, aby zvolal mimoriadne rokovanie Rady vlády. Stretnúť sa na ňom mali zástupcovia SAV s ministerkou školstva na neutrálnej pôjde. Na rokovanie, ktoré Raši zvolal, však nikto z nich neprišiel. Namiesto toho, 10 minút pred plánovaným začiatkom zverejnil rezort spolu s vedcami spoločné tlačové vyhlásenie, z ktorého vyplýva, že sa kompetentní stretli už v stredu večer na pôde ministerstva. Raši, ktorý mal pôvodne celú situáciu upokojiť, tak namiesto rokovania pred novinármi prečítal vyhlásenie akadémie a rezortu školstva. Na doplňujúce otázky odmietol odpovedať.


SAV vo vyhlásení priznáva svoju chybu, že nedodala potrebné dokumenty do zákonom stanovene

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.