Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.08.2018, 00:00

Prvý raz po 10 rokoch narástol záujem o technické smery

Najväčšia technická univerzita na Slovensku pocítila 10-percentný nárast prihlášok.

Prvý raz po 10 rokoch narástol záujem o technické smery

Po 10 rokoch stúpol počet mladých ľudí, ktorí sa hlásia na technické smery. Keďže absolventov týchto smerov každoročne ubúdalo, zamestnávatelia hovoria „konečne“. Najväčší problém je v IT sektore, kde aktuálne chýba až 13-tisíc špecialistov.


Viac diplomov a ocenení z olympiád
Na Slovenskej technickej univerzite, kde aktuálne študuje 55 percent všetkých študentov technických smerov, stúpol počet prihlášok. Medziročný nárast je až o 10 percent. To znamená, že kým si na STU minulý rok podalo prihlášku 4 717 uchádzačov, tento rok je to 5 190. „Študenti sa prestali techniky obávať aj zásluhou viacerých základných a stredných škôl, ktoré posilnili vyučovanie matematiky,“ hovorí rektor STU Robert Redhammer, ktorý dlhodobo upozorňuje na nutnosť posilnenia výučby matematiky. Podľa rektora tiež viac záujemcov k prihláške priložilo diplomy či ocenenia z olympiády, čo privítali.


Podľa manažérky komunikácie STU Andrey Settey Hajdúchovej najväčší záujem prejavili tento rok uchádzači o štúdium informatiky, medziročne sa zvýšil

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.