Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.08.2018, 00:00

Záhadná minulosť šéfa SIS: Bol aktívny pri cirkvi, skúsenosti s tajnými chýbajú

Riaditeľ informačnej služby Anton Šafárik v minulosti podnikal, ale tiež koordinoval návštevu Jána Pavla II. na Slovensku. Podľa koaličných dohôd ho mala právo nominovať na post SNS.

Záhadná minulosť šéfa SIS: Bol aktívny pri cirkvi, skúsenosti s tajnými chýbajú
Zdroj: TASR/Martin Baumann

V médiách sa vyskytuje len zriedka, no začiatkom augusta sa im skrátka nevyhol. „Prepáčte, vy všetko nemôžete vedieť,“ odkázal krátko po zasadnutí výboru na kontrolu SIS Šafárik novinárom.

Práve jeho si poslanci predvolali na parlamentný koberček, aby im vysvetlil, prečo „služba“ nezaregistrovala možný únos vietnamského biznismena cez Bratislavu. Kto je muž, ktorý vedie tajnú službu a verejnosť o ňom veľa nevie?

Šéf tajnej služby prehovoril v parlamente. Prezradil, kde Vietnamci urobili chybu

Záhadná minulosť

„Priamo s tajnými službami som nebol v kontakte, no bol som v styku s inými organizáciami, ktoré mali podobnú náplň ako tajné služby,“ záhadne odpovedal pred dvomi rokmi Šafárik na otázku, či má dostatočné skúsenosti na vedenie Slovenskej informačnej služby.

Na otázku, čím si šéf tajných zarábal v minulosti na živobytie, nedáva odpoveď ani jeho oficiálny životopis na webových stránkach inštitúcie. V ňom sa len konštatuje, že pred revolúciou pracoval ako ekonóm a po páde bývalého režimu pôsobil ako konateľ obchodnej spoločnosti.

Viac o Šafárikovi napovie obchodný register, podľa ktorého pôsobil so svojím bratrancom Bernardom Hollým v spoločnosti B.V.O, ktorá sa venovala elektroinštaláciám, a

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.