Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.08.2018, 00:00

Slovenská Nafta je blízko k ťažbe miliónov kubíkov plynu na Ukrajine

Ak celý projekt odklepne ukrajinská vláda, plynárenská firma môže ročne vyťažiť toľko plynu, koľko spotrebuje za rovnaké obdobie celé Slovensko.

Slovenská Nafta je blízko k ťažbe miliónov kubíkov plynu na Ukrajine
Zdroj: Reuters

Územie na východe Ukrajiny, ktoré bolo posledných niekoľko rokov spomínané najmä v súvislosti s vojenským konfliktom, môže čoskoro slovenskú firmu Nafta povýšiť na významného európskeho hráča.

Spoločnosť podnikajúca v skladovaní a budovaní podzemných zásobníkov zemného plynu tam chce totiž ťažiť na území s rozlohou viac ako 7,5 tisíca štvorcových kilometrov.

Počas najbližších 20 rokov by na Ukrajine chcela vydolovať miliardy kubických metrov zemného plynu. Aktuálne projekt čaká na schválenie ukrajinskou vládou. Jedna z top firiem v slovenskej energetike, spoločnosť EP

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.