Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.08.2018, 00:00

Na prácu za volantom bude treba pravidelné školenia

Všetci tí, ktorí sa živia šoférovaním, budú musieť každých päť rokov absolvovať 35-hodinové výcvikové kurzy o bezpečnosti na cestách.

Na prácu za volantom bude treba pravidelné školenia
Zdroj: Dreamstime

Po piatich rokoch za volantom 35 hodín preškoľovania. Aj toto je zmena, ktorú pre vodičov pripravila Európska komisia. HN prinášajú otázky a odpovede v súvislosti s novinkami pre profesionálnych šoférov.

1. Aké zmeny v zamestnávaní vodičov pripravuje Brusel?
Minulý týždeň sa do medzirezortného pripomienkovania dostal návrh, ktorý slovenským orgánom ukladá termíny na aplikovanie európskych predpisov. Profesionálnych vodičov sa dotkne predovšetkým smernica o základnej kvalifikácii a pravidelnom výcviku. Čo v praxi prinesie? Všetci tí, ktorí sa živia šoférovaním, budú musieť každých päť rokov absolvovať 35-hodinové výcvikové kurzy o bezpečnosti na cestách.
Podľa Bruselu sa tiež treba zaobe

90% zľava na predplatné

Získajte neobmedzený prístup k objektívnemu a nestrannému obsahu teraz len za 0,9 € na mesiac.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.