Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.08.2018, 15:35

V Bratislave sa bude od septembra jazdiť bicyklom za euro

Zdieľané bicykle v Bratislave spustí Slovnaft začiatkom septembra. Príprava novinky trvala oproti pôvodným plánom o mesiace dlhšie.

V Bratislave sa bude od septembra jazdiť bicyklom za euro
Zdroj: Facebook/ Ivo Nesrovnal pre Bratislavu

Začiatkom septembra budú môcť Bratislavčania začať využívať zdieľané bicykle. Takzvaný „bike-sharing“ spúšťa v hlavnom meste spoločnosť Slovnaft na objednávku magistrátu.

„Obyvatelia a návštevníci Bratislavy sa však s bicyklami v uliciach mesta budú môcť stretnúť už od 3. septembra, kedy sa postupne budú rozmiestňovať v uliciach Bratislavy. To potrvá približne štyri dni,“ informovala hovorkyňa magistrátu Zuzana Onufer. Naplno službu spustia až 7. septembra. Pôvodné plány hovorili o začiatku leta.

„Pri nábehu bude k dispozícii 550 bicyklov, väčšina z nich bude v uliciach, ďalšie budú priebežne pribúdať. Bicykle sa pustia do obehu postupne, najprv cez mestské časti Petržalka a Staré mesto, následne aj do ďalších mestských častí,“ tvrdí Onufer.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.