Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.08.2018, 00:00

Stámiliónový projekt doplatil na trhové ceny elektriny

Stámiliónový projekt doplatil na trhové ceny elektriny
Zdroj: TASR/H. Mišovič

Nemecký majiteľ E.ON začal budovať paroplynovú elektráreň Malženice v roku 2007. Jej výstavba vyšla na viac než 430 miliónov eur a v tom čase išlo popri dostavbe Mochoviec o jednu z najväčších súkromných investícií v slovenskej energetike za poslednú dekádu. Malženice sa nachádzajú neďaleko Jaslovských Bohuníc a výstavba bola plánovaná už v 80. rokoch minulého storočia ako rezerva pre prípad výpadku niektorého z bohunických blokov. Elektráreň s inštalovaným výkonom 436 megawattov bola prvýkrát sprevádzkovaná a vyrábala elektrinu od roku 2011 do roku 2013. Jej technológia bola do odstavenia v prevádzke dokopy približne 11-tisíc hodín, pričom ekonomická životnosť je 200-tisíc prevádzkových hodín. Dodnes ide o jednu z najšpičkovejších paroplynových elektrární v Európe.

E.ON sa však pri rozhodnutí pustiť sa do stavby elektrárne prepo

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.