Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.08.2018, 00:00

Prevrat v Davis Cupe. Djokovič s Nadalom sú za

Futbalista Gerard Piqué podpísal zmluvu s Medzinárodnou tenisovou federáciou, do Davis Cupu investuje tri miliardy dolárov.

Novak Djokovič
Zdroj: Reuters

V luxusnom floridskom hoteli Ritz-Carlton v Orlande vysedával až do skorého rána. Bujaro oslavoval a rozprával: „Prežívam jeden z najúžasnejších dní života.“ Z úst futbalového majstra sveta i Európy a štvornásobného víťaza Ligy majstrov to môže znieť pochabo. Lenže Gerard Piqué práve podpísal pravdepodobne životnú zmluvu: s Medzinárodnou tenisovou federáciou sa Piquého investičná spoločnosť Kosmos dohodla na 25-ročnej spolupráci v Davis Cupe.
Turnaj čakajú radikálne zmeny
Tenistom obranca Barcelony sľúbil štedrú injekciu troch miliárd dolárov. Nebude to však „zadarmo“. S investíciou prichádza aj celý rad radikálnych zmien. Ivo Kaderka, šéf českého tenisového zväzu, zhodnotil, že „odchádza jedna obrovská legenda ako dôsledok bezmedznej hlúposti a chamtivosti ľudí túžiacich po moci a peniazoch“. Tímová mužská súťaž zažije po 118 rokoch značné inovácie. Hlavná časť, do ktorej bude zapojených 18 reprezentácií, sa odohrá v priebehu jedného týždňa na neutrálnom mieste.
Kontroverzné a odvážne rozhodnutie okamžite rozdelilo tenisový svet. Štvrtkové hlasovanie prebiehalo tajne, podľa neskorších vyjadrení zväzových šéfov jednotlivých krajín však možno ľahko rozpoznať, kto zdvíhal ruku za ÁNO

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.