Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.08.2018, 17:43

Pozíciu na ministerstve vnútra získal po Gašparovi aj Krajmer z NAKA

Krajmer v NAKA skončil po verejnom tlaku po vražde Jána Kuciaka.

Pozíciu na ministerstve vnútra získal po Gašparovi aj Krajmer z NAKA
Zdroj: TASR

Bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA, Robert Krajmer, nastupuje od septembra na ministerstvo vnútra, kde by mal robiť v oblasti dopravy. Informujú o tom Aktuality.sk.

Meno Roberta Krajmera sa dostalo do povedomia širšej verejnosti po tom, ako sa objavil na mieste tragickej udalosti – v dome zavraždeného novinára Jána Kuciaka.

Podľa policajtov tam v rámci svojej funkcie nemal čo robiť. Bývalý minister Robert Kaliňák tvrdil, že tam vyšetroval trestnú činnosť Talianov. To, že sa Kuciak tejto téme vo svojej nedokončenej práci venoval, však vyplávalo na povrch až neskôr. 

Krajmer požiadal o uvoľnenie z funkcie v marci tohto roka, podľa jeho slov tak urobil po dôkladnom zvážení vzhľadom na neprimeraný nátlak na jeho rodinu a prácu protikorupčnej jednotky, ktorý vnímal ako nedôvodný a politizujúci.

Po skončení v NAKA zostal v polícii, kde krátko pracoval ako riaditeľ oddelenia prevencie a komunikácie policajného zboru. Z polície odišiel na konci júla. 

Nová ministerska Denisa Saková do svojich radov pribrala aj bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, ktorý rovnako ako Krajmer skončil po vražde Jána Kuciaka. Gašpar je od začiatku augusta poradcom ministerky. 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.