Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.08.2018, 00:00

Poisťovne vyšetrujú podvody u lekárov

Nesprávne vykazovaná zdravotná starostlivosť spôsobuje poisťovniam škody za desaťtisíce eur.

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská
Zdroj: TASR/M. Baumann

Elektronizácia zdravotníctva – e-recept, ale aj online zdravotná karta, v ktorej si môže pacient prezrieť cenu úkonov a vyšetrení u lekára. Predstavte si však, že si na svojom online profile poistenca kontrolujete históriu absolvovaných vyšetrení a hoci ste do ambulancie aj viac ako rok nevkročili, na vaše meno bolo poisťovni „vyúčtovaných“ niekoľko preventívnych, odborných či laboratórnych vyšetrení. Poisťovniam takto každoročne na nesprávne či fiktívne nahlasovaných prehliadkach vznikajú škody vo výške desaťtisícov eur.
Lekári účtujú poisťovniam viac
Práve transparentnosť prehliadok je podľa zdravotných poisťovní problémom. „Zistili sme, že takmer pri tretine preventívnych prehliadok neboli vykonané všetky predpísané laboratórne vyšetrenia,“ informoval generálny riaditeľ poisťov

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.