Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.01.2022, 11:16

Viaceré lety z bratislavského letiska budú pozastavené. Pre omikron

V priebehu januára bude z Letiska Bratislava premávať menej letov.

V súvislosti s rýchlo šíriacim sa variantom koronavírusu omikron sa letecké spoločnosti rozhodli pozastaviť či obmedziť svoje lety.

Zrušené lety

Dotkne sa to aj niektorých liniek premávajúcich z Letiska Bratislava, na sociálnej sieti o tom informoval minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina). 

"Obmedzenia sa v závislosti od vývoja situácie môžu meniť, sledujte preto stránky letiska, aj jednotlivých spoločností," doplnil Doležal s tým, že bližšie informácie o pozastavených či zrušených letoch môžu cestujúci nájsť na webových stránkach bratislavského letiska.

Letecká spoločnosť Ryanair oznámila, že z Letiska Bratislava pozastavuje v termíne od 10. do 31 januára viacero letov. Podľa informácií letiska má ísť o o linky do Bruselu, Solúna, Bologne, Milána, na Maltu, do Ľvova, Birminghamu, Leedsu Bradford a Manchesteru.

Počkajú si na vývoj situácie

Počas posledných troch januárových týždňov budú zredukované aj lety do Dublinu a Londýna Stansted, ktoré bude dopravca prevádzkovať dvakrát týždenne.

Zredukovanie viacerých letov avizovala aj spoločnosť Wizz Air. Tá predbežne deviateho januára do 27. marca prerušila lety do Londýna Lutonu a po siedmom januári aj lety do bulharskej Sofie či do Skopje.

Najväčšia letecká spoločnosť v Európe Ryanair zároveň približuje, že sa bude riadiť najnovšími vedeckými poznatkami o novom variante koronavírusu a v prípade zlepšenej situácie sa zrušené lety môžu vrátiť do ponuky skôr.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.