Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.08.2018, 09:21

Najdlhšia obhliadka miesta činu v histórii: Polícia odhaľuje nebezpečné látky na skládke pri Hlohovci

Skládka "Vlčie hory" bola uzavretá už v roku 2016, niekto tam však vyvážal nebezpečné látky.

Pracovníci odboru odhaľovania  nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality úradu kriminálnej polície za pomoci pracovníkov chemických laboratórií na ministerstve vnútra a hasičov preverujú skládku odpadu "Vlčie hory" neďaleko Hlohovca.

"Cieľom činnosti je presne identifikovať všetky druhy nebezpečného odpadu a jeho množstvo, pričom tieto informácie sú rozhodujúce pre určenie rozsahu protiprávneho konania podozrivých osôb a tiež pre určenie spôsobu likvidácie tohto odpadu," upresňuje na Facebooku polícia dôvody.

Nakoľko sa na mieste nachádza veľké množstvo nebezpečných látok a vzhľadom na poveternostné podmienky, prebieha obhliadka v noci. Polícia zároveň upozorňuje, že ide o najdlhšiu obhliadku miesta činu v histórii slovenskej polície.

Polícia o nebezpečnej skládke informovala už pred dvoma mesiacmi, kedy tam našli "chemické látky, azbest, tony odpadkov, nekonečné množstvo nebezpečných látok."

Táto skládka však bola oficiálne uzatvorená v roku 2016. Skládka Vlčie hory patrí medzi najväčšie environmentálne záťaže na Slovensku. Problém s areálom sa ťahá niekoľko rokov. V novembri 2015 tam vykonala polícia takisto zásah, okrem nej v tom čase vlastné vzorky odobrala aj organizácia Greenpeace, ktorá na základe ich výsledkov podala trestné oznámenie.

Inšpekcia životného prostredia zistila na skládke bežného odpadu uskladňovanie nebezpečného odpadu a porušovanie zásad skládkovania. Nasledoval úplný zákaz ukladania odpadov. V rokoch predtým na skládke horelo najmenej štyridsaťkrát, Hlohovčania mali podozrenie, že takýmto spôsobom si spoločnosť uvoľňuje priestor pre ďalší odpad.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.