Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.08.2018, 09:21

Najdlhšia obhliadka miesta činu v histórii: Polícia odhaľuje nebezpečné látky na skládke pri Hlohovci

Skládka "Vlčie hory" bola uzavretá už v roku 2016, niekto tam však vyvážal nebezpečné látky.

Pracovníci odboru odhaľovania  nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality úradu kriminálnej polície za pomoci pracovníkov chemických laboratórií na ministerstve vnútra a hasičov preverujú skládku odpadu "Vlčie hory" neďaleko Hlohovca.

"Cieľom činnosti je presne identifikovať všetky druhy nebezpečného odpadu a jeho množstvo, pričom tieto informácie sú rozhodujúce pre určenie rozsahu protiprávneho konania podozrivých osôb a tiež pre určenie spôsobu likvidácie tohto odpadu," upresňuje na Facebooku polícia dôvody.

Nakoľko sa na mieste nachádza veľké množstvo nebezpečných látok a vzhľadom na poveternostné podmienky, prebieha obhliadka v noci. Polícia zároveň upozorňuje, že ide o najdlhšiu obhliadku miesta činu v histórii slovenskej polície.

Polícia o nebezpečnej skládke informovala už pred dvoma mesiacmi, kedy tam našli "chemické látky, azbest, tony odpadkov, nekonečné množstvo nebezpečných látok."

Táto skládka však bola oficiálne uzatvorená v roku 2016. Skládka Vlčie hory patrí medzi najväčšie environmentálne záťaže na Slovensku. Problém s areálom sa ťahá niekoľko rokov. V novembri 2015 tam vykonala polícia takisto zásah, okrem nej v tom čase vlastné vzorky odobrala aj organizácia Greenpeace, ktorá na základe ich výsledkov podala trestné oznámenie.

Inšpekcia životného prostredia zistila na skládke bežného odpadu uskladňovanie nebezpečného odpadu a porušovanie zásad skládkovania. Nasledoval úplný zákaz ukladania odpadov. V rokoch predtým na skládke horelo najmenej štyridsaťkrát, Hlohovčania mali podozrenie, že takýmto spôsobom si spoločnosť uvoľňuje priestor pre ďalší odpad.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.