Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.08.2018, 08:45

Začali trestné stíhanie v kauze Technopol. Zisťujú zdroje novinárov

Inšpekcia ministerstva vnútra sa obáva úniku informácií z polície.

Inšpekcia ministerstva vnútra začala trestné stíhanie v kauze Technopol. Nevyšetruje však podstatu samotnej kauzy, ale to, odkiaľ mali novinári informácie o bankovom prevode na účet Mariana Kočnera. 

Informácie o tom, že po prevzatí Technopolu vyplatila spoločnosť Technopol Services na osobný účet Mariana Kočnera pol milióna eur priniesli tento rok v máji novinári Zuzana Petková (Trend) a Adam Valček (SME). 

Inšpekcia sa teraz zaujíma o zdroje ich informácií, zrejme má obavu o únik z prostredia polície. O vyšetrovaní informovali na Facebooku samotní novinári, ktorí už vo veci absolvovali výsluch.

"Prečo to vyšetruje inšpekcia, ktorá má riešiť len trestné činy policajtov, sme sa nedozvedeli. Stíhanie je zatiaľ vo veci. Vypovedali sme ako svedkovia. Inšpekciu zaujímali naše zdroje," napísala na Facebook Petková.

„Boli sme v pozícii svedkov. Výsluch prebiehal štandardne a bol pomerne krátky, pár minút. Zaujímavé je to, že to rieši úrad inšpekčnej služby. Asi majú podozrenie, že tá informácia unikla z polície,“ dodal pre Aktuality.sk Valček. 

Zároveň pripomenula, že informácia ktorú zistili, je zatiaľ jediným priamym dôkazom proti Kočnerovi. Na podvody okolo Technopolu, z ktorých mal profitovať Kočner upozornil ešte minulý rok zavraždený Ján Kuciak. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata