Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2018, 10:40

Dopravné obmedzenia v Bratislave. Už v piatok uzavrú diaľnicu v Petržalke

V piatok diaľničiari úplne uzatvoria na dva týždne úsek diaľnice D1 v smere od Prístavného mosta po Lafranconi.

Vodiči v Bratislave sa musia od 17. augusta pripraviť na nové dopravné obmedzenia. Národná diaľničná spoločnosť sa totiž chystá opravovať vozovku na diaľnici D1 v Petržalke.

Ako HN informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová, práce sa dotknú ľavého jazdného pruhu v smere od Prístavného mosta po Lafranconi: „Z toho dôvodu bude tento úsek uzatvorený a doprava bude presmerovaná na Einsteinovu ulicu.“

​Na diaľnici budú vymieňať vozovku v celej šírke jazdného pásu. Práce podľa hovorkyne dokončia 30. augusta.

Ďalej NDS plánuje opraviť kratšie úseky na diaľnici D1 v úseku Mierová ulica – Senecká cesta. Na diaľnici D2 prejde rekonštrukciou križovatka Pečňa v Petržalke. „Tieto menšie opravy sa budú vykonávať v septembri až v októbri počas víkendov,“ avizuje Michalová.

Od soboty je na diaľniciach v Bratislave viacero obmedzení. Na D1 v smere od hlavného mesta do Trnavy sa vodiči zdržia pre stavebné práce na križovatke Triblavina. Výstavba obchvatu zasa zužuje pruhy na diaľnici D2 v Jarovciach.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.