Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.08.2018, 00:00

Nemci a Kaliňák. Spor v klúčových tvrdeniach

Robert Kaliňák a Denisa Saková majú vo svojich vyjadreniach veľké diery, ktoré ich postavenie vôbec neočisťujú.

Nemci a Kaliňák. Spor v klúčových tvrdeniach
Zdroj: TASR

Minulý týždeň si poslanci Národnej rady vzali na mušku vysokopostavených politikov a štátnych funkcionárov v súvislosti s únosom manažéra komunistického Vietnamu Trinha Xuana Thanha. Zatiaľ čo na branno-bezpečnostnom výbore si preklepli exministra Roberta Kaliňáka, policajného šéfa Milana Lučanského či súčasnú šéfku rezortu vnútra Denisu Sakovú, na výbore pre kontrolu Slovenskej informačnej služby zase mal čo vysvetľovať šéf tajných policajtov Anton Šafárik. Viaceré tvrdenia nesedia a svedčia o zahmlievaní či dokonca o ututlávaní celého prípadu.

Nesedia dátumy
Najvypuklejšie nezrovnalosti sú okolo dátumu, keď sa slovenská strana mala od Nemcov dozvedieť o možnom únose podnikateľa. Podľa nemeckých médií sa vyšetrovatelia dožadovali informácií od Slovákov vraj už v auguste minulého roka. Denisa Saková zase tvrdí, že „operatívne poskytujeme informácie už od septembra minulého roku, od prvého dožiadania z nemeckej strany“. Šéf slovenskej tajnej služby zase tvrdí, že sa o únose dozvedeli „niekoľko dní po realizácii skutku“. K únosu došlo minulý rok 23. júla v Berlíne.


Vrelé slovensko-vietnamské vzťahy
Exminister Kaliňák minulý týždeň priznal, že aj pre podozrenia zo zapojenia Vietnamu do únosu zrušili pracovnú cestu do tejto krajiny. „Neboli sme v septembri vo Vietname, mali sme, ale nešli sme,“ podčiarkol minulý týždeň Kaliňák. Napriek tomu koncom septembra zavítal na Slovensko podpredseda vietnamskej vlády Vuong Dionh Hue. So svojimi podozreniami sa však Kaliňák nezdôveril svoji

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.