Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.08.2018, 00:00

Exminister Kaliňák pripúšťa oklamanie

Kaliňák a Saková v kauze únosu Vietnamca zrejme viackrát obišli pravdu.

Exminister Kaliňák pripúšťa oklamanie
Zdroj: TASR

Súčasná ministerka vnútra Denisa Saková a bývalý šéf rezortu Robert Kaliňák sa včera stretli medzi štyrmi stenami parlamentného branno-bezpečnostného výboru a vysvetľovali podozrenia zo spolupráce Slovenska na únose Vietnamca Trinh Xuan Thanha.

Uznali chybu
„Tam sa zjavne môžte cítiť podvedený,“ uznal Kaliňák pochybenie v súvislosti s tým, že pred rokom mu uniklo, že členom vietnamskej delegácie boli zrejme aj členovia či dokonca šéf vietnamskej tajnej služby. Smerácky exminister už priamo hovorí o možnom intrigovaní zo strany kolegov z krajiny vyznávajúcej komunistickú ideológiu. „Máte návštevu ministra vnútra stomiliónovej krajiny. Máte hneď paranoju z toho, že tu chcú niečo vykonať? Ak som bol naivný, prosím, ale nepredpokladal som to. Ani dnes mi to nejde do hlavy, že je možné, aby váš partner z inej krajiny, obrovskej krajiny, sám osobne prišiel, aby niekoho zobral,“ čuduje sa Kaliňák. Podobne ako exminister, aj jeho náhradníčka na poste šéfky rezortu Denisa Saková priznala, že slovenská strana mohla byť podvedená, no zároveň sa ku konkrétnostiam prípadu nevyjadrovala. Aj samotný priebeh branno-bezpečnostného výboru bol viac než kuriózny. Spočiatku členovia médiám prisľúbili, že časť schôdze bude verejná, no potom si Kaliňák u vedenia výboru vybojoval schôdzu kompletne neverejnú.


Zavádzali
Kaliňák ešte prednedávnom tvrdil, že meno vietnamského manažéra nebolo zapísané v Schengenskom informačnom systéme. Včera po rokovaní branno-bezpečnostného výboru priznal, že Nemci tak urobili, a

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.