Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.08.2018, 12:38

Polícia ukázala video z razie NAKA, na úrade zadržali päť ľudí kvôli korupcii

Obvineným hrozí za spreneverenie 334-tisíc eur 10 až 20 rokov za mrežami.

Najmenej 75 policajtov NAKA a bratislavského krajského riaditeľstva Policajného zboru v stredu zasahovalo na Okresnom úrade v Bratislave kvôli korupcii. Dnes z tejto akcie zverejnila polícia na svojom oficiálnom faceboovom účte video.

Počas zaisťovacej akcie národnej protikorupčnej jednotky "zadržali sedem osôb, vykonali päť domových prehliadok, prehľadali aj dve kancelárie na okresnom úrade a päť vozidiel."

"Od januára tohto roku sa mali v Bratislave a na iných miestach Slovenska,. Miroslava G., Pavol B., Branislav R., Tomáš W. a Vladimír M. spolčiť za účelom páchania korupcie. Poslední traja z menovaných aj za účelom páchania legalizácie príjmu z trestnej činnosti," približuje polícia na sociálnej sieti.

Na zakrytie korupcie podľa polície obvinení využívali zmluvy a nadväzujúce právne úkony, ako aj viaceré bankové operácie cez nimi riadené spoločnosti. Celkovo ide o sumu 334-tisíc eur.

Pätici hrozí za prijímanie a legalizáciu príjmu z trestnej činnosti 10 až 20 rokov za mrežami. V prípade prečinu nepriamej korupcie až dva roky.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.