Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.08.2018, 19:38 Aktualizované dňa 08.08.2018 o 20:25

Sudca rozhodol. Marian Kočner ostáva vo väzbe

Podľa informácie šéfky Nadácie Zastavme korupciu Zuzany Petkovej podnikateľ ostáva vo väzbe.

Kontroverzný podnikateľ Marian Kočner zostáva vo väzbe podľa informácie Zuzany Petkovej z nadácie Zastavme korupciu.

Prokurátor Ján Šanta pre HNonline.sk povedal, že ešte vyjadrenie sudcu nemá a rozhodnutie očakáva vo štvrtok.

Správu síce zachytil, ale pokiaľ nemá oficiálne stanovisko od sudcu, tak sa vyjadrovať nebude.

Rozhodnutie súdu nemá ani Kočnerov právnik Martin Pohovej. "Do dnešného dňa som nedostal žiadne písomné vyrozumenie," odkázal.

Sudca pre prípravné konanie ŠTS informoval 1. augusta, že rozhodnutie o tom, či podnikateľ Marian Kočner zostáva vo väzbe alebo bude stíhaný na slobode, oznámi písomne v najbližších dňoch.

Kočner, obvinený v kauze falšovania takzvaných televíznych zmeniek za takmer 70 miliónov eur, je vo väzbe preto, aby nemohol pokračovať v trestnej činnosti.

V nedeľu Kočnerovi zaistili majetok. Zaistený majetok sa má týkať podľa mediálnych informácií minimálne jeho nehnuteľností na Donovaloch, v bratislavskom Novom Meste, Čunove i Bernolákove. Kočner je vo väzbe vo veci zmeniek v prípade TV Markíza.

"V súvislosti s trestnou vecou týkajúcou sa prevodu nehnuteľností v katastrálnom území Donovaly, za pokračujúci zločin neodvedenia dane a poistného vydal 23. júla prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) uznesenie na zaistenie majetku obvineného M. K. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudeme v súčasnosti uvádzať podrobnosti," uviedla v pondelok pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Zaistenie majetku Kočnerovi je skutočne závažný krok, vyhlásila v HNtelevízii rektorka Akadémie Policajného zboru Lucia Kurilovská:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.