Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.08.2018, 12:14

Predbehli aj konzervatívcov, viac ako tretina Slovákov sa považuje za liberálov

Takmer štvrtina Slovákov vníma seba skôr ako konzervatívneho človeka.

Predbehli aj konzervatívcov, viac ako tretina Slovákov sa považuje za liberálov
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Viac ako tretina Slovákov sa považuje za liberálov. K tejto politickej orientácii sa prikláňa 34,6 percenta z nich. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu agentúry AKO.

Zdroj: Agentúra AKO

​Takmer štvrtina Slovákov vníma seba skôr ako konzervatívneho človeka. Do tejto skupiny sa zaraďuje 24,9 percenta opýtaných. Väčšina respondentov však v tomto smere odpovedať nevedela, alebo nechcela. Takých je 40,5 percenta.

V rámci prieskumu zároveň respondenti odpovedali na otázku, či by niekedy volili za prezidentku ženu. Určite by ju volila viac ako tretina opýtaných (31,4 percenta) a asi by ju volilo 13,9 percenta Slovákov.

Určite by ženu za prezidentku nevolilo 5,4 percenta respondentov a asi by ju nevolilo ďalších 1,9 percenta opýtaných. Najviac Slovákov sa vyjadrilo, že by ich rozhodnutie záležalo od toho, o ktorú ženu by šlo. Prikláňa sa k tomu 45,9 percenta respondentov. Zvyšných 1,5 percenta nevedelo alebo nechcelo odpovedať.

Zdroj: Agentúra AKO

​Telefonický prieskum uskutočnila agentúra AKO v dňoch 4. - 11.7., a to na vzorke 1000 respondentov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.