Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.08.2018, 00:00

Nemci o únose netušia. Médiá si Slovensko mýlia so Slovinskom, tvrdí poslankyňa Bundestagu pre HN

Zatiaľ, čo sa príbeh vietnamského podnikateľa na Slovensku zaradí medzi jednu z najvypuklejších káuz, v Nemecku výrazné vášne nevzbudil.

Stretnutie najvyšších ústavných činiteľov a čoraz viac otáznikov nad kauzou údajného únosu vietnamského podnikateľa. Tak vyzeral na Slovensku pondelok. V Nemecku, odkiaľ mali Trinh Xuan Thanha uniesť, sa však o tomto čine nehovorí. „Verejnosť o tom nediskutuje a ani moji kolegovia zo strany o tom nemajú detailnejšie informácie,“ povedala pre HN rodáčka zo Slovenska a zároveň poslankyňa nemeckého parlamentu za liberálnu FDP Renata Alt.

Majú väčšie problémy

„V podstate len osoby a politici, ktorí sa viac zaoberajú medzinárodnou politikou, majú bližšie informácie ohľadne tohto konfliktu. Momentálne sa o konflikte určite dá hovoriť, pretože ide o reputáciu Slovenska,“ povedala poslankyňa. Alt taktiež poznamenáva, že z nemeckých periodík si vzal na mušku spomínanú kauzu denník Frankfurter Allgemeine Zeitung, ktorý o prípade informoval ako prvý. „Medzi nami v strane sa nevedú diskusie okolo tohto prípadu. Dnes sme to riešili na našom tlačovom oddelení. Vnímam túto problematiku, no viac detailov k téme nemáme a najviac som informovaná ja,“ podčiarkla nemecká politička. Dokonca upozornila, že v niektorých nemeckých periodikách si v súvislosti s kauzou Slovensko dokonca mýlia so Slovinskom.


Na druhej strane, samotnej Alt na problematike záleží, zaujíma sa o ňu

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.