Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.08.2018, 00:00

Teplá ľuďom diktujú, kedy budú pracovať

Extrémne teploty ovplyvňujú aj stavbárov, asfalt a betón musia liať v noci.

Teplá ľuďom diktujú, kedy budú pracovať
Zdroj: HN

Vysoké teploty na Slovensku pokračujú a kým jedni sa tešia, druhí počítajú škody. Nejde však iba o poľnohospodárov, ale aj o stavbárov. Robotníci totiž pracujú na priamom slnku a pre horúčavy museli firmy pristúpiť k častejším prestávkam či skracovaniu zmien. Problémom začína byť aj samotný materiál, veľké teplá totiž spôsobujú, že mení svoje vlastnosti.


„Pre horúčavy sme z technologických dôvodov presunuli niektoré pracovné činnosti, napríklad asfaltovanie a betonáž, a to hlavne na infraštruktúrnych stavbách, do skorých ranných, prípadne nočných hodín,“ vysvetlila hovorkyňa spoločnosti Skanska Beáta Voskárová. Pre teplo totiž pomalšie tuhnú a spomaľujú tak práce. Aj stavebná firma Strabag rieši horúčavy presunmi prác na ráno či večer a robotníci tak majú dlhšiu obedovú pauzu. Ak teplota vystúpi nad 36 stupňov, prichádza na rad skr

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.