Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.08.2018, 12:03

Prokurátor povedal, prečo dal príkaz na zaistenie Kočnerovho majetku

  • Zaistený majetok sa má týkať minimálne jeho nehnuteľností na Donovaloch, v bratislavskom Novom Meste, Čunove i Bernolákove.
  • Rozhodnutie, či zostane vo väzbe, alebo bude stíhaný na slobode, oznámi sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu písomne v najbližších dňoch.
Prokurátor povedal, prečo dal príkaz na zaistenie Kočnerovho majetku
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Podnikateľovi Marianovi Kočnerovi, ktorý je v súčasnosti väzobne stíhaný vo veci zmeniek, zaistili majetok.

"V súvislosti s trestnou vecou týkajúcou sa prevodu nehnuteľností v katastrálnom území Donovaly, za pokračujúci zločin neodvedenia dane a poistného vydal 23. júla prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) uznesenie na zaistenie majetku obvineného M. K. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudeme v súčasnosti uvádzať podrobnosti," uviedla v pondelok pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Ide o viacero nehnuteľností

Zaistený majetok sa má týkať podľa mediálnych informácií minimálne jeho nehnuteľností na Donovaloch, v bratislavskom Novom Meste, Čunove i Bernolákove. Kočner je vo väzbe vo veci zmeniek v prípade TV Markíza.

Rozhodnutie, či zostane vo väzbe, alebo bude stíhaný na slobode, oznámi sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici písomne v najbližších dňoch.

Takto sa rozhodol v stredu (1.8.) po dvoch hodinách neverejného zasadnutia, na ktoré Kočner, obvinený v kauze falšovania tzv. televíznych zmeniek za takmer 70 miliónov eur, neprišiel.

Čaká sa na uznesenie

Podľa obhajcov je to jeho právo, ktoré využil. "Uplynul iba mesiac od rozhodnutia Najvyššieho súdu SR, nevidím žiadnu podstatnú zmenu skutočností, ktoré by mali vplyv na prepustenie obvineného z väzby," reagoval vtedy prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta.

Ako dodal, hoci ŠTS neviaže žiadna lehota, "sám som zvedavý, uznesenie budem netrpezlivo očakávať".

Domnieva sa, že sa tak stane tento týždeň. Podnikateľ Kočner je vo väzbe preto, aby nemohol pokračovať v trestnej činnosti.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.