Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.07.2018, 00:00

Pamiatkari vybrali novú fasádu pre hotel Danube. Pozrite sa, ako sa zmení

  • Projekt si nechal developer vypracovať od renomovaného architekta.
  • Kritériom bolo čo najúspornejšie riešenie.
  • Pamiatkari už tento týždeň schvália návrh novej fasády hotela, no dodržať termín sa už investorovi zrejme nepodarí.
Pamiatkari vybrali novú fasádu pre hotel Danube. Pozrite sa, ako sa zmení
Zdroj: HN/Peter Mayer

Podľa niektorých barbarská, podľa iných provokatívna. Takéto prívlastky dostáva fasáda hotela Danube, ktorú vlani na jeseň predstavil developer Sitno Holding.

Vizáž zrekonštruovanej budovy ihneď vyvolala napätie medzi investorom, poslancami, starostom mestskej časti Staré Mesto aj pamiatkarmi.

Predstavenstvo holdingu tvrdí, že fasáda je „trendy“ či „sexy“, avšak verdikt Starého Mesta stále platí: zovňajšok hotela sa do októbra musí zmeniť. Definitíva je, že sa zmení, otázne je, kedy.

Konzervatívnejší vzhľad
Od februára má Krajský pamiatkový úrad v Bratislave na stole dva nové architektonické návrhy, z ktorých jeden už stihol odobriť. V súčasnosti teda na úrade pracujú už s jeho realizačnou dokumentáciou. „Koncom tohto týždňa plánujeme vydať záverečné stanovisko k schválenej štúdii,“ prezradil pre HN vedúci Krajského pamiatkového úradu v Bratislave Ján Mackovič.

Pozrite si archívny rozhovor so spolumajiteľom hotela Ľubomírom Černákom mladším:

Autorom víťazného projektu je Ľubomír Závodný, ktorý navrhoval napríklad administratívnu budovu VÚB banky na Mlynských nivách a od roku 2009 je držiteľom Krištáľového krídla za architektúru.

Farebné riešenie fasády je navrhnuté v jemných krémových farbách. Zovňajšok hotela sa zbaví výrazných sivých a nepravidelne umiestnených šambrán, teda dekoračných prvkov okolo okien.

Základnou filozofiou nového návrhu bolo podľa Závodného aj to, aby bola zmena fasády čo najekonomi

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.