Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2018, 19:00

Sme zavalení informáciami a IQ nám padá. Hlúpneme, hovorí na rovinu psychiater Péter Hunčík

  • V štúdiu HNtelevízie sme sa rozprávali s psychiatrom Péterom Hunčíkom.
  • Do akej miery ovplyvňujú sociálne siete naše sociálne väzby?
  • Strácame schopnosť riešiť konfliktné vzťahy?
  • Hlúpnu ľudia tým, že majú jednoduchý prístup k veľkému množstvu jednoducho podaných informácií?
  • Odpovede sa dozviete v rozhovore.

"Základné veci v medziľudskej komunikácii už nepoužívame. Napríklad držať kontakt pri aktívnom počúvaní, dívať sa tomu druhému do očí," reagoval psychiater Péter Hunčík v HNtelevízii na otázku, ako technológie a sociálne siete ovplyvňujú medziľudské vzťahy.

Je podľa neho jednoznačné, že ľudia hlúpnu. "Veľký výskum vlani dokončený svedčí o tom, že v desaťročným intervaloch o sedem stupníc sa nám znižuje IQ," vyhlásil. "Celkom evidentne," dodal.

Ak sa človek uspokojí s jednoduchou prezentáciou informácií, stratí podľa Hunčíka veľmi veľa. "Stratí, by som povedal, kontakt s realitou a preradí sa do tej spodnej skupiny ľudstva, ktorá bude riadená. Nebude mať už svoj vlastný život alebo osud vo vlastných rukách, ale budú ho riadiť z vyšších postov," povedal. 

Na vyšších postoch sú podľa neho ľudia, "ktorí majú na to schopnosti, nie sú až tak komfortní, majú aj odvahu sa pustiť do tých problematických situácií."

Celý rozhovor s Péterom Hunčíkom si pozrite vo videu vyššie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.