Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.07.2018, 00:00

Kotleba čelí obžalobe z extrémizmu pre šek

Špeciálny prokurátor podal na predsedu parlamentnej ĽSNS žalobu za sympatie k nacizmu.

Kotleba čelí obžalobe z extrémizmu pre šek
Zdroj: Peter Mayer

Predseda ĽSNS Marian Kotleba čelí obvineniu z prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Vo štvrtok naňho podal obžalobu prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry.

Podstatou skutku je fakt, že Kotleba v Banskej Bystrici v roku 2017 v priestoroch auly školy odovzdal pred takmer 400 pozvanými hosťami trom zúčastneným rodinám finančný dar prostredníctvom symbolických šekov, každého na sumu 1488 eur, pričom číslo 1488 je známe a používané v symbolike extrémistov. Ako prvý o tom informoval portál pluska.sk.

Číslo 14 odkazuje na výrok amerického rasistu a extrémistu Davida Lana, ktorý obsahuje 14 slov a v preklade znamená: „Musíme zabezpečiť existenciu našich ľudí a budúcnosť bielych detí.“ Dve osmičky zase odka

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.