Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.07.2018, 00:00

Lubyová môže kúpiť kritizovaný internet

Súd dal za pravdu ministerstvu školstva v kauze nákupu internetu pre školy. Napriek tomu rezort stále definitívne rozhodnutie nepredstavil.

Ministerke školstva Martine Lubyovej už nič nebráni v tom, aby na školy priniesla internet cez projekt Edunet. Krajský súd v Bratislave totiž zamietol žalobu Slovak Telekomu, ktorý verejnú súťaž o nový internet pre školy napadol. Rezort školstva aj napriek tomu nedal jasné stanovisko, či zmluvu s víťazom súťaže podpíše.


Trojročný projekt
Rezort vzdelávania nemohol zmluvu s víťazom súťaže o nový internet pre školy podpísať rok. Aj keď verejné obstarávanie vyhrala spoločnosť Swan s ponukou za viac ako 64 miliónov eur, tretí uchádzač v poradí, Slovak Telekom, podal podnet na Úrad pre verejné obstarávanie.

Kontrolóri zo strany ministerstva nezistili žiadne pochybenie. Slovak Telekom sa preto obrátil na súd. Ten teraz žalobu spoločnosti zamietol a dal za pravdu zisteniu ÚVO. „Senát považuje žalobu za nedôvodnú. Napadnuté rozhodnutie Úradu pre verejné obstarávanie nemohlo podľa súdu právnymi účinkami zasiahnuť do právnej sféry Slovak Telekomu,“ uviedol hovorca krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.


Ministerka školstva Martina Lubyová preto môže zmluvu so Swan podpísať. Aj keď na otázku HN, či tak urobí, rezort reagovať nechcel, keďže rozhodnutie ešte nie je právopl

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.