Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.07.2018, 23:30

Policajti dovolili deťom v tábore zahrať sa so zbraňami

Policajti dovolili deťom v tábore zahrať sa so zbraňami
Zdroj: ETP SLOVENSKO

Deti v nepriestrelných vestách s nápisom Polícia v rukách „víťazoslávne“ zvierajú brokovnicu a do objektívu fotoaparátu mávajú pištoľou. Aj takýmto spôsobom v letnom tábore neďaleko Sobraniec neplnoletí za asistencie polície trávili voľný čas. Nejde o ojedinelý prípad a táborov pre mládež, v ktorých si deti doslova môžu „ohmatať“ strelné zbrane, je na výber viacero.

S odobrením polície
Prednáška o extrémizme od elitného policajta z protiteroristickej jednotky Národnej kriminálnej agentúry Jakuba Gajdoša či prehliadka policajného strelného arzenálu. Taký bol jeden bod programu Letnej dramatickej akadémie organizovanej neziskovkou ETP Slovensko. V horskom hoteli Javorná sa na nej zúčastnilo 49 detí. Samotný Gajdoš si pre deti pripravil podľa policajného prezídia interaktívnu prednášku na tému Radikalizácia a extrémizmus v spoločnosti a možnosti jej prevencie. „Následne požiadal obvodné oddelenie PZ Sabinov, aby deťom prezentovalo výzbroj a výstroj policajta, lustračný systém Soitron a výstražné a zvukové zariadenie na služobnom vozidle,“ povedal pre HN hovorca policajného prezídia Michal Slivka. Na deti so zbraňami v rukách dohliadali sobranskí muži, ktorí zbrane pred manipuláciou prekont

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.