Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.07.2018, 00:00

Stočené autá má každý štvrtý slovenský bazár

Slovenská obchodná inšpekcia za prvý polrok zistila vážne nedostatky u predajcov. Hrozia za ne prísnejšie pokuty.

Stočené autá má každý štvrtý slovenský bazár
Zdroj: StockExpert

Desiatky kontrol a množstvo pochybení. Slovenská obchodná inšpekcia sa tentoraz zamerala na predajcov jazdených vozidiel. Celkovo skontrolovala v prvom polroku 71 prevádzok v rámci Slovenska. Pod drobnohľad sa nedostali len predajcovia v autobazároch, ale aj virtuálni predajcovia ponúkajúci tovar na internete.

Výsledky rozhodne nepotešili. Každý štvrtý autobazár bol podozrivý z predaja vozidiel, v prípade ktorých boli stáčané kilometre a viac ako 42 percent predajcov ignorovalo novú právnu normu v oblasti zverejňovania VIN čísla, teda identifikačného čísla vozidla. „Cieľom tejto nekalej obchodnej praktiky je vytvoriť klamlivú predstavu, že vozidlo má nižší kilometrový nájazd ako v skutočnosti, ktorej výsledkom je vyšší hospodársky zisk pri opätovnom predaji vozidla na úkor ich budúcich vlastníkov,“ uvádza tlačová hovorkyňa Slovenskej obchodnej inšpekcie Danuša Krkošová.


Chybné tacho

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.