Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.07.2018, 00:00

Stočené autá má každý štvrtý slovenský bazár

Slovenská obchodná inšpekcia za prvý polrok zistila vážne nedostatky u predajcov. Hrozia za ne prísnejšie pokuty.

Stočené autá má každý štvrtý slovenský bazár
Zdroj: StockExpert

Desiatky kontrol a množstvo pochybení. Slovenská obchodná inšpekcia sa tentoraz zamerala na predajcov jazdených vozidiel. Celkovo skontrolovala v prvom polroku 71 prevádzok v rámci Slovenska. Pod drobnohľad sa nedostali len predajcovia v autobazároch, ale aj virtuálni predajcovia ponúkajúci tovar na internete.

Výsledky rozhodne nepotešili. Každý štvrtý autobazár bol podozrivý z predaja vozidiel, v prípade ktorých boli stáčané kilometre a viac ako 42 percent predajcov ignorovalo novú právnu normu v oblasti zverejňovania VIN čísla, teda identifikačného čísla vozidla. „Cieľom tejto nekalej obchodnej praktiky je vytvoriť klamlivú predstavu, že vozidlo má nižší kilometrový nájazd ako v skutočnosti, ktorej výsledkom je vyšší hospodársky zisk pri opätovnom predaji vozidla na úkor ich budúcich vlastníkov,“ uvádza tlačová hovorkyňa Slovenskej obchodnej inšpekcie Danuša Krkošová.


Chybné tachometre i VIN čísla
Obchodná inšpekcia kontrolovala v prípade stáčania kilometrov 48 prevádzok, pričom v 12 z nich boli zistené nedostatky. To je každý štvrtý predajca. Pracovníci inšpekcie sa zamerali celkovo na 248 vozidiel. „Podozrenie na neoprávnenú manipuláciu so zobrazovanou hodnotou odometra ale

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.